Rüyada Adet Olmak Anlamı

Rüyada bir bayanın adet olduğunu görmesi, kendi içerisinde fesatlık yaşadığının kanıtıdır. Bu kişi bir yakınına fesatlanmış ya da hırslarının esiri olmak üzeredir. Bu nedenle böyle rüya gören bir bayanın dini açıdan kuvvetlenmeye ve hırslarını da bir müddet kenara bırakmaya ihtiyacı vardır. Çünkü hırslar bir yere kadar yönetilebilir. Fakat fazlası kişinin kendisine zarar verecektir. Hırsın olmaması iyi bir şey değildir fakat kişi hırsları yönünden kendini törpüleyebiliyorsa başarılarını da zamanında ve adım adım yaşayacaktır.

Rüyada adet olduktan sonra gusül alındığının görünmesi kişinin dini değerlerine önem vermesi gerektiğine işaret etmektedir. Kişi dini gerekliliklerin yerine getirerek ahiretine katkı yapmanın zamanında olduğunu anlamış demektir.

Bazı rüya yorumculuları adet olmayı yalancı kişi ile yorumlamaktadır. Hane içerisinde sürekli yalan söyleyen ve bir kişinin huzurunu sürekli ölçüde kaçıran bir akraba olarak ortaya çıkmaktadır. Bir diğer rüya yorumcularının buluştuğu ortak nokta ise, rüyada adet gören bir kimsenin üzüntü ve keder ile hayatının bir bölümünü geçireceğidir. Bu rüya yorumuna göre kişi, derin acılar ve üzüntüler çeken kısa bir döneme girmiştir. Yaptığı işten yediği yemekten, yaşadığı hayattan keyif alamaz noktaya gelmiştir. Bu süreç geçicidir ve sonunda da büyük müjdeler sunulmuştur. Rüyada adet kanı olarak çıkan ve hayız kanı ismi ile de telaffuz edilen pis kanın görülmesi rüyayı bozmaz. Olumsuz olarak ortaya çıkacak bir durumun sonunun olumlu hale bürünmesi için kısa süreçli bir deneme dönemidir.

Bir önceki yazımız olan Rüyada Hz. Adem Görmek Anlamı başlıklı makalemizde Rüyada Hz. Adem Görmek Anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz